Jak to tak vypadá, tak roušek se ještě nějakou chvíli nezbavíme. Nechci tu polemizovat o tom, co má a co nemá smysl v boji s viry, protože to sem vůbec nepatří. Já bych se dnes ráda podívala na to, co dělá s pletí několika hodinové nošení roušek a respirátorů a co můžeme udělat pro to, aby to na naší pleti zanechalo, co nejmenší škody.
Zajisté už pociťujete “na vlastní kůži”, jak pleť pod rouškou trpí. Je vaše pleť zašedlá, dělají se na ní šupinky, zvýšil se výskyt černých teček, objevily se pupínky, akné a nejrůznější boláky? S příchodem teplého počasí můžeme bohužel počítat s ještě větším zhoršením, protože se budeme stále více a více potit.
Maskné – většinou se jedná o pupínky, boláky vyskytující se podél čelisti a na bradě. V souvislosti s nošením roušky se mohou objevit i jinde na obličeji, ale nejčastěji bývají právě ve spodní části obličeje, kde je rouška v přímém kontaktu s pletí. Mohou se objevit i nejrůznější alergické reakce a ekzémy.
Co se děje pod rouškou:
Maskné více ohrožuje lidi s mastnou, citlivou a reaktivní pletí, ale může se objevit i u dříve bezproblémových pletí.
Co s tím, dají se tyto negativní dopady zmírnit nebo zcela vyřešit?
Základem všeho je důkladné čištění. Ano, ti co mě dobře znají tak ví, že čištění pleti je naprostý základ. Pravidelné čištění ráno a večer, samozřejmě i když se nelíčíte. Čištění je nutné provádět za každé situace, vždy ráno a večer bez výjimky. (Pokud vás zajímají důvody proč je nutné čistit pleť dvakrát denně přečtěte si článek: Základem je dokonalé čištění a odlíčení pleti). Čištění pleti by mělo zahrnovat vždy alespoň dvě fáze – dva výrobky: (1. fáze, kdy použijeme: čistící olej, mléko nebo gel (dle typu pleti a vlastních preferencí) a (2. fáze, kdy použijeme: pleťovou vodu, tonikum, květovou vodu (opět dle typu pleti a vlastních preferencí), pro ještě důkladnější očištění můžeme použít výrobky tři – čistící olej, čistící mléko a nakonec pleťovou vodu.
Pokud je pleť bez lesku, je zašedlá, mdlá a začaly se na ní objevovat pupínky – je dobré si čas od času udělat peeling. S tím ale velice opatrně!!! Dnes už sice existují i šetrné výrobky, které se dají používat jednou týdně, ale pořád platí, že s peelingy by se to nemělo přehánět, hlavně pokud máte citlivou pleť nebo rozšířené žilky.
Následně je dobré ošetřit pleť vhodným sérem a nezbytností pak použít krém se zklidňujícím účinkem. Vhodnější jsou krémy lehčí konzistence – fluidy a emulze. Dejte si pozor, aby neucpávaly póry (musí být nekomedogenní).
Zásady v boji s maskné:
Pokud potřebujete poradit s výběrem vhodných přípravků pro vaši pleť. Neváhejte mne kontaktovat, najdeme řešení, které vám padne.