Jak by měla vypadat správná domácí péče o pleť

Správná domácí péče je velice, velice důležitá a není radno ji podceňovat. Návštěva kosmetického salonu je úžasná věc, to mi jistě dáte za pravdu. 🙂 Necháme o sebe pečovat, nastartujeme pleť, zklidníme a zrelaxujeme svou mysl. To všechno jsou úžasné benefity, které získáme po návštěvě kosmetičky.

„Ale dámy věřte, i ta neúžasnější péče, kterou pravidelně podstupujeme v salonu, nebude mít ideální výsledky, když se budeme doma zanedbávat. Domácí péče tvoří 60 až 70% úspěchu!!!“

“Na pravidelnosti záleží!!!”

Strašně důležitá je pravidelnost. Na pravidelnosti totiž záleží!!! Věřte, že pokud budeme mít doma ty nejluxusnější výrobky, ale sloužit nám budou pouze jako dekorace poličky, nebo se s nimi tak nějak občas namažeme, nemůžeme čekat zázraky. V tomto případě nás nespasí ani ten nejdražší a nejluxusnější krémík.

Přípravky šité na míru potřebám pleti

Neméně důležitý je výběr těch správných přípravků, které budou vhodné pro momentální potřeby naší pleti. Stejně tak, jako se mění naše těla, priority, potřeby, přátelé, chutě, nálady…… tak stejně tak se čas od času mění i naše pleť. Jiné potřeby má pleť při dospívání, když je nám  30, 40 nebo v období klimakteria.

Úplně jinou péči potřebujeme v létě, jinou v zimě. Pleť ovlivňují hormony, nemoci, životní styl,…. 

Tyto změny s sebou nesou také odlišné potřeby, na které je třeba reagovat. To, že jsem kdysi dlouhou dobu používala krém, který mi připadal naprosto úžasný, ještě neznamená, že ho musím používat nadále, i když už cítím, že to není ono. V tomto směru je dobré naslouchat svému tělu. Většinou nás samo upozorní, že je čas na změnu. Naštěstí žijeme v době, kdy existují nepřeberné možnosti a vždy se dá zvolit výrobek, který nám sedne tady a teď. 

Neplácat páté přes deváté         

                                    

Jo jo, známe to všechny – tady mají úžasný krém a tady zase skvělé sérum a tam jsem objevila úžasně voňavý odličovač a v televizi říkali, že tahle značka má nejluxusnější tonikum,…… :))

A my máme potřebu si vše okamžitě koupit a začít patlat páté přes deváté.   

Tak takhle raději ne!!!

Důležité je si uvědomit, že každá kosmetická firma dává do přípravků různé přísady a používá různé technologie a to co by normálně úžasně fungovalo, najednou zareaguje na pleti jinak, než bychom my chtěly. Není to vina přípravků, kdybychom je správně kombinovaly s dalšími přípravky stejné značky, byl by výsledek super. Smícháním složek, které k sobě nepasují, může dojít k různým nepříjemným reakcím, jako jsou třeba vyrážky, svědění, pupínky,… Nemusí se to stát vždy, ale stát se to může, je proto dobré o tom vědět a počítat s tím. 

Já osobně poměrně často střídám přípravky, nikdy dlouho nepoužívám ten stejný, mám to tak odjakživa. Asi je to tím, že nesnáším stereotyp. 🙂 Dělám si srandu, je to jako s jídlem, kdo by chtěl pořád dokola jíst to samé. I pleť potřebuje různorodou stravu.

Ráda přípravky měním a používám je vždy pocitově, poslouchám své tělo, reaguji na to, co zrovna potřebuje. Potřeby pleti se mění s věkem, s ročním obdobím, v době nemoci,…

Používám výrobky od několika značek (se kterými také pracuji), ale snažím se je moc nekombinovat spolu navzájem.

Střídám značky a výrobky, když cítím, že potřebuji dohydratovat, tak hydratuji, když potřebuji zklidnit a pleti odlehčit, tak zvolím přípravky ke zklidnění, v zimě měním krémy za pleťové oleje, atd. Na pleť si dávám různé přípravky (čistící mléko nebo olej, tonikum, sérum, krém,…), ale většinou se naším, aby to byla jedna značka. Pak cítím, že je čas na změnu a začnu používat výrobky od jiné značky, ale opět použiji všechny přípravky od té dané značky.

Kosmetické firmy vyrábí přípravky tak, aby na sebe navazovaly!

Je potřeba si uvědomit, že kosmetické firmy vyrábí své přípravky tak, aby na sebe vzájemně navazovaly, doplňovaly se a dohromady skvěle fungovaly, pak můžeme očekávat výsledky. 

Nejdůležitější body domácí péče: vždy 2x denně

1). Čištění pleti (čistící olej nebo mléko, popř. gel a poté následuje tonikum, pleťová voda nebo květová voda

2). Závěrečný krém – vždy použít vhodný krém, fluid, emulzi nebo pleťový olej. Po ránu by měl následovat krém s SPF a pak můžeme aplikovat např. BB krém, CC krém, DD krém, Make-up,…

Domácí péče, když chcete něco navíc a pro nás dříve narozené: vždy 2x denně

1). Čištění pleti – čistící olej nebo mléko, popř. gel a poté tonikum, pleťová voda nebo květová voda

2). Séra, ampule, esence – pro všechny ženy, které chtějí své pleti dodat něco navíc. Tyto unikátní přípravky mají různé účinky – zklidňují, zmírňují pocit napětí, pomáhají v boji s červenými žilkami, hydratují, rozjasňují. Záleží na tom, co naše pleť zrovna potřebuje. 

3). Závěrečný krém – vždy použít vhodný krém, fluid, emulzi nebo pleťový olej. Po ránu by měl následovat krém s SPF a pak můžeme aplikovat např. BB krém, CC krém, DD krém, Make-up,…

To nejvíc, co pro sebe můžete doma udělat: (body 1, 3, 5 – 2x denně, bod 2 – dle stavu pleti, bod 4 – 2x týdně)

1). Čištění pleti (čistící olej nebo mléko, popř. gel a poté tonikum, pleťová voda nebo květová voda

2). Peeling – (mechanický, enzymatický, gomáž) těmito přípravky odstraňujeme odumřelé buňky a podporujeme tvorbu nových buněk. Pleť se okamžitě projasní, vyrovná se tón pleti a kůže je mnohem hladší. Ale pozor, nic se nemá přehánět! Vždy je nutné přihlédnout ke stavu pokožky. Majitelky citlivé pleti by si neměly dopřávat peeling častěji než 1x za měsíc!!! A ty z nás, které trápí červené žilky, musí zcela zapomenout na mechanické peelingy. Obecně i u bezproblémových pletí se nedoporučuje dělat peeling častěji než 1x týdně – pokud mluvíme o šetrné exfoliaci, u mechanických a dráždivějších připravků pak 1x, max. 2x měsíčně. Pokud chodíme pravidelně každý měsíc na kosmetiku, tak můžeme tento krok zcela vynechat a přenechat ho naší kosmetičce.

3). Séra, ampule, esence – pro všechny ženy, které chtějí své pleti dodat něco navíc. Tyto unikátní přípravky mají různé účinky – zklidňují, zmírňují pocit napětí, pomáhají v boji s červenými žilkami, hydratují, rozjasňují. Záleží na tom, co naše pleť zrovna potřebuje.

4). Masky – pravidelné začlenění masek do naší domácí péče je skvělá věc. Z aplikace masky je skvělé udělat si svůj relaxační rituál. Ideální je používat masky 2x týdně, pokud máme hodně suchou pleť, můžeme i častěji. Já s ní chodím relaxovat do vany. Aplikuji si masku, ponořím se do voňavé lázně a užívám si svou chvilku klidu a pohody. Také masku si můžeme zvolit podle momentální potřeby – regenerační, zklidňující, hydratační, čistící,…..Některé se dají použít místo nočního krému a můžeme je nechat působit až do rána.

5). Závěrečný krém – vždy použít vhodný krém, fluid, emulzi nebo pleťový olej. Po ránu by měl následovat krém s SPF a pak můžeme aplikovat např. BB krém, CC krém, DD krém, Make-up,…

O jednotlivých krocích denní péče si povíme podrobně v následujících článcích. 

Důležité je mít na paměti, že nic se nemá přehánět, ani domácí péče. I tady platí pravidlo, že méně je někdy více. Vždy, když s pravidelnou péčí začínáme, je lepší pozvolna. Nejprve stačí čištění a krém. Když si pleť přivykne, můžeme jí začít dopřávat další výrobky, jako séra, masky a peeling. Pokud s péčí o pleť teprve začínáme a použijeme všechny výrobky najednou, mohla by nepřiměřeně zareagovat. A to nechceme. 🙁

Proto je lepší začínat pozvolna!

Jakmile si pleť přivykne na pravidelnou péči, může ji toho dopřávat více. 🙂

Péče o pleť musí být komplexní. Klíčem je porozumění pleti, výběr správných produktů a pravidelná péče. Nebojte se vyhledat odbornou pomoc, pokud si nejste něčím jistí, zajděte na konzultaci do kosmetického salonu (do mého salonu se můžete objednat zde), popřípadě mě kontaktujte zde a můžeme si domluvit schůzku online.

Jsem kosmetička, make-up artistka a certifikovaná lektorka obličejové jógy. Pomáhám ženám na jejich cestě ke krásné, zdravé  a mladistvě vypadající pleti. Více informací o mně zjistíte zde: Více o mně si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.