Je lepší kosmetická péče v salonu nebo doma?

V dnešním článku si povíme něco na téma, proč je dobré chodit na kosmetiku a jak důležitá je domácí péče. Na toto téma existuje řada názorů, kdy jedni tvrdí, že nejdůležitější je salonní péče a druzí tvrdí, že je to zbytečný luxus a stačí se o sebe starat doma.

„A teď babo raď !!! “   🙂

Jak to tedy je? 

Jak už to tak bývá, tak pravda se nachází někde uprostřed. Nejideálnější řešení je kombinace obojího. Když tedy skloubíme salonní a domácí péči, uděláme pro sebe to nejlepší.  

Výhody profesionální péče aneb proč chodit na kosmetiku:

 • kosmetička určí typ pleti a zvolí vhodné ošetření s ohledem na typ a stav pleti (diagnóza pleti)
 • kosmetička pracuje se salónními výrobky, které bývají silnější a účinnější, než výrobky určené na domácí použití
 • kosmetička má k dispozici výrobky a přístroje, které nejsou určené do rukou laické veřejnosti
 • kosmetička zná kontraindikace výrobků a doporučí pouze to, co je pro nás vhodné
 • kosmetička ví, jaké zvolit postupy, aby došlo k co nejefektivnějšímu zapracování účinných látek z výrobků, aby si tak pleť pro sebe vzala vše potřebné 
 • v salonu si můžeme dopřát relax a zasloužený odpočinek “nechat se hýčkat”, na hýčkací rituál do mého salonu se můžete objednat zde.
 • masáž obličeje, krku a dekoltu (nejoblíbenější část ošetření, které si doma prostě neuděláme) 🙂
 • kosmetička nastaví domácí péči a doporučí produkty vhodné pro domácí používání

Výhody domácí péče:

 • nemusíme nikam chodit
 • ušetříme peníze za ošetření
 • domácí péče (pravidelná a správně nastavená) tvoří 60 až 70% úspěchu v péči o pleť!!!

Pokud se tedy podíváme na výhody profesionální a domácí péče, tak z toho jasně vyplývá, že nejideálnější je kombinace obojího. Po salónním ošetření bude pleť nastartovaná a plná účinných látek, ze kterých bude čerpat několik následujících dní. V salonu si odpočineme, zregenerujeme tělo i mysl a dozvíme se, jaké výrobky jsou pro nás vhodné a jak je máme správně používat.

„Ale pozor, vždy je nutné mít na paměti, že bez pravidelné a správně nastavené domácí péče nedosáhneme kýžených výsledků a to ani v případě, že navštěvujeme ten nejluxusnější salon!!!“

Jak často chodit na kosmetiku? 

To je velice individuální. Pokud není třeba řešit nic specifického (závažného), jako např. Akné, tak je ideální chodit na kosmetické ošetření jednou za 4 až 6 týdnů. Myslím tím klasické kosmetické ošetření (povrchové čištění pleti, změkčení pleti,  peeling, hluboké čištění (je-li třeba), masáž, pleťová maska a závěrečný a oční krém). Pokud řešíme něco konkrétního a ošetření je prováděno jako kůra, pak můžeme docházet v kratších intervalech, např. třikrát týdně, jednou týdně, nebo jednou za dva týdny, v závislosti na problému, který chceme vyřešit. 

Jak o sebe pečovat doma? 

Jak už víme, domácí péče tvoří 60 až 70% úspěchu!!! Důležité je o pleť pečovat dvakrát denně a s přípravky odpovídajícími aktuálním potřebám naší pleti. Nejdůležitější je PRAVIDELNOST, bez té to nepůjde!!! Na domácí péči se podrobně zaměříme v článku – Jak by měla vypadat správná domácí péče o pleť.

Péče o pleť musí být komplexní. Klíčem je porozumění pleti, výběr správných produktů a pravidelná péče. Nebojte se vyhledat odbornou pomoc, pokud si nejste něčím jistí, zajděte na konzultaci do kosmetického salonu (do mého salonu se můžete objednat zde), popřípadě mě kontaktujte zde a můžeme si domluvit schůzku online.

Jsem kosmetička, make-up artistka a certifikovaná lektorka obličejové jógy. Pomáhám ženám na jejich cestě ke krásné, zdravé  a mladistvě vypadající pleti. Více informací o mně zjistíte zde: Více o mně si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.